DOSTAWA - zawsze za darmo | Ponad 1000 modeli kalendarzy | Gwarancja jakości|

Ulotki reklamowe, kalendarze, plakaty, broszury - o wyglądzie materiałów reklamowych decyduje nie tylko ich projekt, ale także sposób, w jaki zostały wydrukowane. Jeśli zależy Ci na rzeczach estetycznych, które będą podkreślać prestiż Twojej firmy, musisz koniecznie zwrócić uwagę na jakość druku. W dobie rozwiniętych technologii warto zwrócić uwagę na nowoczesne i zaawansowane rozwiązania, takie jak druk offsetowy. Dlaczego ta metoda druku to dziś najlepszy wybór? W jaki sposób wyróżnia się na tle druku cyfrowego? I po co wykorzystywać go w produkcji kalendarzy? Oto najważniejsze korzyści ze stosowania druku offsetowego!

Zalety druku offsetowego

Na wstępie warto krótko przybliżyć, czym w ogóle jest metoda druku offsetowego. Jest to jedna z najpopularniejszych form druku przemysłowego, stosowana najczęściej przy dużych nakładach drukarskich. Pozwala na wykonanie ogromnej ilości kopii w krótkim czasie, z zachowaniem najwyższej jakości wydruku. Druk offsetowy jest metodą druku płaskiego, co oznacza, że farba nakładana jest na płaską formę, a następnie odbija się ją na odpowiednim papierze.

Druk offsetowy z powodzeniem jest wykorzystywany do produkcji materiałów reklamowych, takich jak profesjonalne broszury, katalogi czy gazetki promocyjne. Najważniejsza zaleta to oczywiście wysoka jakość wydruku, bez względu na ilość nakładu. Druk offsetowy pozwala na doskonałe odwzorowanie kolorów i niewielkich detali, dlatego sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczy się profesjonalizm i wysoka estetyka wydruku. Stosować można do druku papier czy karton o różnych gramaturach, w tym także na papier przylepny. Co interesujące, offset pozwala drukować nie tylko na tradycyjnym papierze, ale też na innych materiałach, w tym nawet na folii! Druk offsetowy zachwyca także swoją szeroką kolorystyką. Pozwala nie tylko na drukowanie w znanym dla druku cyfrowego standardzie CMYK. Tak naprawdę można drukować również w innych gamach kolorystycznych, a co ciekawe, uzyskiwać nawet kolor srebrny i złoty. Drukowanie offsetowe możliwe jest również na bardzo dużych formatach, co stanowi ogromną zaletę przy potrzebie tworzenia profesjonalnych wydruków.

Druk offsetowy jest więc świetną alternatywą dla drukowania cyfrowego, które wiąże się ze sporymi ograniczeniami. W przeciwieństwie do offsetu druk cyfrowy posiada nieco gorszą jakość. Wadą jest też ograniczona kolorystyka czy mały rozmiar papieru, który nadaje się do wykorzystania tej techniki. Średnio też sprawdza się przy stosowaniu dla dużych nakładów drukarskich. Dlatego tak chętnie druk offsetowy jest proponowany przy profesjonalnych wydrukach.

Druk offsetowy przy produkcji kalendarzy ściennych

Dlaczego druk offsetowy szczególnie dobrze sprawdza się przy produkcji kalendarzy trójdzielnych i innych gadżetach reklamowych? Jest to technika, która pozwala zachować najwyższą jakość wydruku nawet przy bardzo dużych nakładach. Co więcej, kalendarze wiszące czy biurkowe muszą być nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim estetyczne. Kalendarz pełniący funkcję reklamową ma doskonale eksponować logotyp firmy. Dlatego tak ważne jest tu doskonałe odzwierciedlenie nawet najmniejszych detali czy zachowanie odpowiedniej kolorystyki, które są możliwe właśnie dzięki zastosowaniu druku offsetowego.Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Ładowanie