DOSTAWA - zawsze za darmo | Ponad 1000 modeli kalendarzy | Gwarancja jakości|

Jak powinna przebiegać współpraca między klientem a grafikiem


Kalendarze na zamówienie, kalendarze reklamowe, kalendarze firmowe… i wiele innych. Wszystko to wymaga kontaktu z grafikiem. Zobacz, jak postępować, by współpraca z nim przebiegła bezproblemowo i abyś Ty mógł być zadowolony z finalnego projektu swojego kalendarza. To wcale nie jest takie trudne! 

Zobacz nasze prace

Na początek, decydując się na podjęcie współpracy z nami, przejrzyj kilka naszych prac. Znaleźć je możesz w naszym portfolio. Postaraj się określić dokładnie to, co Ci się w nich podoba i odpowiedz sobie na pytanie, czy podobne rozwiązanie graficzne usatysfakcjonuje Cię w Twoim projekcie. 

Możesz poprosić także o wyrażenie opinii o pracach zawartych w portfolio przez kilka bezstronnych osób. Wówczas będziesz mieć pewność, że wybór nie zależy jedynie od Twoich preferencji i gustu, lecz spodoba się również innym osobom, np. Twoim klientom.

Wypełnij brief

Koniecznie wypełnij brief. To cenne źródło informacji dla grafika na temat Twoich preferencji. Im staranniej go wypełnisz, tym lepszy projekt otrzymasz – w końcu grafik to nie jasnowidz, musisz wyraźnie powiedzieć, jakie są Twoje wymagania i czego od nas oczekujesz. Umożliwi nam to dostosowanie projektu do Twoich preferencji... a dzięki temu z pewnością będziesz bardziej zadowolony z otrzymanego projektu kalendarza.

Rozmawiaj

Aby nasz projekt spełniał Twoje oczekiwania, powinieneś nam je przedstawić. Powinieneś jasno określić swoje wymagania i zakomunikować swoje potrzeby. Nawet najlepsi specjaliści nie mają daru czytania w myślach: trudno, bez żadnych wskazań, będzie nam spełnić Twoje oczekiwania. 

Możemy wykonać dla Ciebie kalendarze reklamowe oraz kalendarze firmowe, a także wiele innych projektów. Komunikacja między klientem a grafikiem jest jednak niezbędna, abyśmy właściwie mogli wykonać powierzone nam zadanie. Twój projekt jest w Twoich rękach! 

Powinieneś wskazać jak najwięcej elementów, które spełniają Twoje oczekiwania: konkretny styl, kolorystyka czy fonty. Warto, abyś pokazał nam konkretne przykłady realizacji, które przypadły Ci do gustu. Zwykle jest to dla nas dobra wskazówka. Wysłuchaj też jednak tego, co ma do powiedzenia grafik - być może pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Choć sam wybór oczywiście należy do Ciebie.

Słuchaj

Przez cały okres współpracy zarówno Ty, jak i grafik powinniście mieć świadomość tego, jak druga strona postrzega projekt, czego oczekuje i co jest dla niej priorytetem. 

Powinieneś klarownie określić swoje wymagania, jednak warto, by nie tu zakończyła się Twoja rozmowa z grafikiem. Lepiej mieć otwarty umysł i wysłuchać tego, co do powiedzenia ma również grafik. To profesjonalista, który rzeczywiście wie, co robi, zna najnowsze treny i ma świadomość, co dobrze wygląda na różnego rodzaju materiałach. Rozmowa z nim może pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. 

Grafik zrozumiałym językiem powinien objaśnić Ci własne propozycje projektowe i wyjaśnić, dlaczego uważa, że zaproponowane rozwiązanie nie sprawdzi się w konkretnym przypadku. 

Jeżeli grafik zaproponuje Ci jednak rozwiązanie, które nie przypadnie do Twojego gustu pamiętaj, że zawsze możesz otwarcie powiedzieć, co o tym sądzisz. Zależy nam, by dopasować się do Twoich preferencji, dlatego będziemy mieć na uwadze Twoje zdanie.

Zaufaj

Podczas trwania współpracy z nami gwarantujemy Ci dwukrotną możliwość wprowadzenia bezpłatnych zmian w projekcie. 

Zalecamy, aby wszelkie poprawki były wprowadzane po wcześniejszej konsultacji z nami. Najlepiej znaleźć takie rozwiązanie, które Ciebie zadowoli, a grafikowi da szerokie pole do zaprezentowania swoich umiejętności.

Pamiętaj o własnej marce

Realizacja projektu powinna jak najbardziej odzwierciedlać Twoją markę. Gust jest ważny, jednak odpowiednie dopasowanie – zdecydowanie ważniejsze. Projekt ma trafiać do określonego grona odbiorców. Zwróć zatem uwagę, by Twój gust nie odgrywał głównej roli podczas akceptowania projektu graficznego.

Zapoznaj się z naszym regulaminem

Wszelkie potrzebne Ci informacje (m. in. na temat etapów powstawania projektu oraz przenoszenia praw autorskich czy majątkowych) znajdują się w regulaminie sklepu i nie ma możliwości ich zmiany. Pamiętaj, by zapoznać się z nimi szczegółowo przed rozpoczęciem współpracy z nami.

Jako nasz klient dostaniesz ostateczny produkt - kalendarz wykonany zgodnie z projektem. Na specjalne życzenie możesz również otrzymać projekt w wersji przygotowanej do druku.

Sprawdź naszą ofertę!

Jeżeli chciałbyś powierzyć nam wykonanie swojego wymarzonego projektu kalendarza do realizacji, skontaktuj się z nami. Wykonujemy kalendarze na zamówienie – koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Zachęcamy również do przejrzenia naszego portfolio. Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Ładowanie