DOSTAWA - zawsze za darmo | Ponad 1000 modeli kalendarzy | Gwarancja jakości|

Jak korzystać z kalendarza książkowego? Sprawdź nasze porady!

Kalendarz książkowy to świetne narzędzie, z którego pomocą dokładnie zaplanujesz swoje obowiązki, zarówno zawodowe, jak i te codzienne. Aby jednak praca z kalendarzem stała się łatwiejsza, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Oto nasze najważniejsze wskazówki, które ułatwią Ci korzystanie z kalendarza książkowego!

Oszacuj swoje potrzeby i wybierz odpowiedni kalendarz książkowy

Choć każdy wie, jak wygląda kalendarz w formie książki, to w rzeczywistości możesz zdecydować się na różne jego rodzaje. Będą się one różnić przede wszystkim wielkością. Jednak to nie koniec możliwości. Kalendarz książkowy może cechować się podziałem na dni albo na tygodnie. Jeszcze inną opcją są kalendarze książkowe z dodatkowym notatnikiem. Który kalendarz będzie najlepszy? Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli na przykład szukasz kalendarza, w którym zamieszczać będziesz informacje dotyczące zarówno życia zawodowego, jak i prywatnych obowiązków, z powodzeniem możesz wybrać większy czy bardziej rozbudowany kalendarz książkowy – na przykład z notesem. Z kolei, gdy chcesz mieć kalendarz, w którym zaznaczysz wyłącznie najistotniejsze terminy, możesz sięgnąć po niewielki kalendarz z podziałem tygodniowym. Im lepiej dobierzesz kalendarz, tym łatwiej będzie Ci z nim pracować!

Miej kalendarz zawsze przy sobie

Aby móc w ogóle czerpać korzyści z kalendarza książkowego, musisz mieć go przede wszystkim zawsze przy sobie. Dlatego znajdź dla niego miejsce w swojej torbie czy plecaku, aby posłużył Ci nawet w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Jeśli to niemożliwe, możesz znaleźć dla niego odpowiednie miejsce w domu czy w pracy, tak, aby zawsze był na widoku. Kalendarz powinien być łatwo dostępny w każdej chwili, nigdy nie wiesz, kiedy pojawi się potrzeba szybkiego sprawdzenia terminu, czy zapisania ważnej daty. 

Naucz się korzystać z kalendarza regularnie 

Wyrobienie nawyku korzystania z kalendarza jest kolejnym krokiem, który sprawi, że kalendarz książkowy będzie sprzymierzeńcem w organizacji Twojego czasu. Szczególnie więc na początku, musisz przypominać sobie o możliwości notowania swoich obowiązków. Z czasem zaczniesz sięgać po kalendarz automatycznie, a przez to wyrobisz w sobie nawyk właściwego organizowania swojego czasu.

Stwórz swój rytuał

Codziennie wieczorem, w sobotni poranek, a może niedzielny wieczór? Każda pora jest dobra, aby sięgnąć po kalendarz, wpisać do niego to, co najważniejsze czy też przejrzeć swoje obowiązki na nadchodzące dni. Możesz więc określić stałą porę, kiedy to pracujesz z kalendarzem, a tym samym jeszcze lepiej się zorganizować! Wybierz zatem dogodną dla Ciebie porę i częstotliwość, stwórz rytuał organizowania czasu i porządkowania obowiązków, a na pewno korzystanie z kalendarza książkowego stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Wymyśl własny system

Każdy kalendarz w formie książki ma swoją określoną formę, ale to nie znaczy, że nie możesz podejść do niego w sposób kreatywny! Przeciwnie, jest to narzędzie, które powinno być dostosowane do Twoich potrzeb. Notuj więc w dowolny sposób, tak, aby kalendarz służył Ci jak najlepiej. Kolorowe długopisy, zakreślacze, a może nawet naklejki czy rysunki? Jeśli któraś z tych metod pozwoli Ci lepiej porządkować najważniejsze terminy czy wydarzenia - jak najszybciej zacznij ją stosować.

Nie wypełniaj każdej wolnej rubryczki

Zbyt duża ilość obowiązków, czy to w pracy, czy w domu, może przytłoczyć nawet najlepiej zorganizowaną osobę. Tym bardziej będzie ona więc pułapką dla kogoś, kto dopiero zaczyna rozplanowywać codzienne zadania. Dlatego też nie ma potrzeby zapełniać kalendarza po same brzegi i planować działań z dokładnością do godziny. Na początek notuj sobie najważniejsze spotkania, wydarzenia czy zadania. To pozwoli Ci się skupić na priorytetach, a najważniejsze sprawy nie zagubią się w gąszczu innych, mniej ważnych notatek.

Nie zniechęcaj się!

Nie udało Ci się działać zgodnie z planem, mimo że zadanie było podkreślone w kalendarzu? Nic straconego! Pamiętaj, że kalendarz książkowy to jedynie narzędzie do polepszenia swojej produktywności, nie może być zaś źródłem poczucia winy. Każdy może mieć gorszy dzień lub inne, nieprzewidziane wcześniej obowiązki, które pojawiają się w ostatniej chwili. Ważne jest, aby nie zniechęcać się do korzystania z kalendarza, a na pewno z czasem dostrzeżesz znaczącą różnicę w jakości swojego życia, nie tylko zawodowego. Właściwa organizacja obowiązków, uporządkowanie wszystkich spraw, zwrócenie uwagi na priorytety, pozwoli Ci się z nimi szybciej uporać, dzięki czemu zyskasz więcej czasu na przyjemności czy spędzanie chwil ze swoimi bliskimi.Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Ładowanie